BOD DLOUHOVĚKOSTI – ZU SAN LI 36 + Video
Bod stovek nemocí: Podívejte, co se stane po jeho masírování

Jedna japonská legenda říká, že jednou z času na čas se objeví šťastný muž, kterému se dostane neocenitelné znalosti od svého otce – znalosti o bodu dlouhověkosti zda bodě stovek onemocnění.

Na základě rady od svého otce si syn masíroval tento bod každý den a žil tak dlouho, že viděl zrod a smrt mnoha panovníků.

Masáž určitých bodů na těle patří mezi nejstarší metody léčby na dálném východě, která se používá již po celá tisíciletí.

Celkově má ​​člověk na těle 365 bodů a 12 meridiánů, což je totéž, jako počet dní a měsíců v jednom roce.

Efekt takové masáže, ať už jde o akupresuru nebo o zatlačení jistých bodů prstem, je založen na teorii meridiánů a drah, které spojují jednotlivé orgány.

Aktivace bodu Zu San Li má za následek efekty permanentního omlazení a vyléčení, které prodlužují život . V Číně je tento bod známý jako „bod dlouhověkosti“ av Japonsku zase jako „bod stovek onemocnění“.

Kde na těle se nachází magický bod Zu San Li?

Bod dlouhověkosti se nachází pod čéškou na koleně. Abyste ho našli, musíte překrýt koleno palcem ruky na téže straně (čili pravou ruku na pravé koleno) tak, jak to znázorňuje obrázek v úvodu článku.

Bod je mezi konci malíčku a prsteníku ve formě malé jamky mezi kostmi.

Pro názornost je to uvedeno i na obrázku níže.

Je však i jiný způsob jak ho najít …

Sedněte si na podlahu, pevně zatlačte obě nohy do podlahy a přitáhněte je k sobě, ale nezvedejte paty ze země.

Zaznamenáte, že pod kolenem se nachází vyvýšené místo. Najděte nejvyšší položený bod, položte na něj svůj prst a zaujměte obvyklou polohu pro začátek masáže.

Bod na kterém máte prst je bod, který hledáte – Zu San Li.

Za co je tento bod v našem těle zodpovědný a proč ho Japonci nazývají bodem stovek onemocnění?

Zu San Li má následující úkoly:

Kontroluje činnost orgánů v dolní polovině těla.

Kontroluje činnost míchy v oblastech, které jsou zodpovědné za správné fungování trávicího traktu , genitálií, ledvin a nadledvinek.

Masáží bodu Zu San Li dokážete zvýšit činnost nadledvinek, nejsilnějších žláz s vnitřní sekrecí, které jsou hlavními ochránci lidského zdraví.

Nadledvinky vylučují do krve adrenalin, hydrokortizon a další důležitéhormony .

Každodenní masáží „bodu dlouhověkosti“ dokážete normalizovat práci nadledvinek, které jsou v těle odpovědné za následující funkce:

normalizace krevního tlaku

normalizace glukózy a inzulínu

odstraňování zánětlivých procesů v organismu

regulace imunitního systému

Kromě toho, masáží Zu San Liu víte také:

zlepšit trávení

vyléčit onemocnění vašeho trávicího systému

léčit následky mozkové mrtvice

Masáž uvedeného místa vám pomůže zvýšit i vaše sebevědomí, odbourat stres či napětí a najít vnitřní harmonii.

Dokážete také vyléčit mnohé další onemocnění, včetně škytání, zácpy, gastritidy a pomočování se.

Jak a kdy masírovat „bod dlouhověkosti“?

Bod Zu San Li je lepší masírovat ráno a před obědem, 9 krát v kruhovém pohybu ve směru hodinových ručiček, střídavě na každé noze (čili 9 krát na jedné noze a 9 krát na druhé noze).

Dělejte to opakovaně během 10 minut.

Před začátkem masáže byste měli zaujmout pohodlnou, relaxační polohu, nejlépe v sedě. Uklidněte si dýchání a koncentrujte se na své pocity.

Uveďte se do stavu harmonie a vědomí, že právě začínáte s léčebným procesem. Tato masáž má také stimulační účinky.

Masáž se provádí buď s vašimi prsty nebo s jakýmkoliv zrním (pohanka, oves, rýže, atd.).

Můžete také na tento byl připevnit polovinu stroužku česneku a nechat ho působit 1 až 2 hodiny (do té doby, dokud pokožka nezčervená).

Masáž bodu Zu San Li večer je vhodná pro hubnutí. Říká se, že takto dokážete zhubnout 400 až 500 gramů za týden. Avšak nedělejte masáž těsně před spaním, protože byste si mohli přivodit nespavost.

Masáž je možné provádět každý den, ale nejlepší výsledek má při nove měsíce (čili opak úplňku, kdy měsíc není vidět).

Dále je vhodné dodržovat následující doporučení:

Osm dní po začátku novu měsíce (když má měsíc tvar písmene D) masírujte tento bod ráno střídavě na každé noze, ve směru hodinových ručiček. Jde o nejlepší čas pro posílení imunity, zlepšení činnosti orgánů a zpomalení stárnutí.

Před obědem střídavě na každé noze, ve směru hodinových ručiček, pro zlepšení celkové kondice, paměti a činnosti kardiovaskulárního a trávicího systému.

Po obědě, současně na obou nohách. Toto je účinné proti stresu, nervozitě, podrážděnosti, proti bolestem hlavy a na poruchy spánku.

Večer uvedený bod masírujte v protisměru hodinových ručiček, střídavě na každé noze, pro zlepšení metabolismu a na pomoc při hubnutí .

Vyzkoušejte to!

Jednoduchou masáží k zázračným výsledkům – tajemství bodu ZU SAN LI.

Zu San Li – to je název jednoho z nejčastěji používaných akupunkturních bodů ze všech na lidském těle a určitě nejvíce intenzivně studován bod léčení akupresurou i terapií acumoxa. Odstraňování zdravotních problémů pomocí masážních bodů je jedním z nejstarších způsobů léčby na Východě, který má již několik tisíc let. Japonská legenda z tohoto období hovoří o šťastném muži, jemuž otec prozradil tajemství dlouhověkosti – každý den si měl masírovat jeden bod pod kolenem. Syn uposlechl a za svého dlouhého života se stal svědkem narození i úmrtí několika císařů. V Japonsku se tento bod nazývá Bod sto nemocí, v Číně Bod dlouhověkosti. Prozradíme vám, kde se nachází a naučíme vás jak ho masírovat.

V čínské medicíně je lidské tělo vnímáno jako energetický systém. Proto zde věří, že masáží může být ovlivněna funkčnost orgánů a také energetický tok. Podle pradávného učení má tělo člověka 365 akupresurních bodů a 12 hlavních meridiánů. Tyto počty nám velmi připomínají dny a měsíce v roce. Akupresura (masáž založená tlakem prstů na jednotlivé body) na základě učení o meridiánech a kanálech spojených s jednotlivými orgány má prokazatelné zázračné účinky na naše zdraví a nejen to. Ve východních medicínách je tělo považováno za více za energii, než za hmotu a tak má akupresura blahodárný vliv nejen na funkční činnost orgánů, ale i na tok energie, která neustále v nás proudí.

Zu San Li je bod, kterému se dnes budeme věnovat. Termín San Li pojmenovává systém akupunkturních bodů (Li ve smyslu napravovat, nebo regulovat) a Zu odkazuje na umístění na noze. Zu San Li řídí činnost orgánů v dolní polovině těla a také funkci míchy v těch částech, které odpovídají za správné fungování trávicího ústrojí, pohlavních orgánů, ledvin a nadledvinek. S pomocí masáže bodů Zu San Li můžete zvýšit aktivitu nadledvin, nejsilnějších uzlů, které působí jako hlavní obránce lidského zdraví a jsou zodpovědné za vylučování adrenalinu v krvi, hydrokortizonu, a dalších důležitých hormonů.

Kde tento bod hledat?

Dnes to už není žádné tajemství. Pomoci s hledáním vám mohou naše obrázky, nebo návod, který říká, že pokud si položíme na koleno ruku – na pravé koleno pravou ruku, na levé levou, přibližně na konci prostředníku se nachází Zu San Li – Bod dlouhověkosti, Bod stovky nemocí, ale také Xiaqihai. Nahmatáme ho v malé jamce mezi kostmi.

Existuje ještě jeden způsob, jak ho najít. Sedněte si na podlahu, přitlačte nohy k zemi a paty nezvedejte. Když přitáhnete nohy k sobě, najdete pod koleny vyvýšené místo. Nahmatejte nejvyšší bod tohoto místa. A pak si můžete sednout. Bod, na který jste zatlačili, za změní na prohlubeň a – ano – jste na správném místě. Je to Zu San Li.

Před začátkem masáže se pohodlně posaďte. Nohy musí být uvolněny. Dýchejte klidně a soustřeďte mysl na své pocity. Je to stav harmonie, ve kterém podle východní medicíny začíná proces hojení. Masáž Zu San Li má navíc stimulující účinek. Masáž provádějte prsty prostřednictvím kruhových pohybů ve směru hodinových ručiček s devíti opakováními na každé noze. Masáž by měla trvat cca 10 minut se střídáním obou nohou. Následně na těchto bodech podržte poloviny stroužku česneku po dobu 1-2 hodin, dokud pokožka nezčervená. Česnek můžete zafixovat v bodech Zu San Li například jemným ovinutím obvazem.

To je vše? Ano vše. Pokud jezdíte na lymfatické masáže, všimněte si maséra, který se stoprocentní pravděpodobností bude v určitém okamžiku masírovat právě tento bod.

Co na masáž Zu San Li řekne vaše tělo?

Tradiční východní medicína říká, že masáž těchto bodů vám pomůže získat důvěru, překonat stres a napětí, najít vnitřní stabilitu. Navíc díky ní můžete významně přispět k léčbě mnoha nemocí, včetně impotence, škytání, zácpy, zánětu žaludku či močové inkontinence.

Masáž zároveň zvyšuje imunitu, se člověk stává zdravým a životaschopným.

Současný standard aplikování této masáže, prozkoumán a uveden v učebnicích farmakologie a medicíny zaměřené na východní nauky hovoří o tom, že Zu San Li utlumuje bolesti žaludku, distenze břicha, zvracení, průjem, úplavici, špatné trávení, zánět slepého střeva, ochablost a necitlivost dolních končetin, otok, mastitidy, maniodepresivní stavy, epilepsii, kašel, závratě, bušení srdce a podobně.

Doba masáže bodu Zu San Li výrazně ovlivňuje působení na zdravotní problém, který chcete vyřešit. Nejúčinnější je hned ráno a před obědem a nejlepší výsledky dosáhnete během novu měsíce.

* Osm dní po začátku novu má masáž v dopoledních hodinách účinky na posílení imunity a zlepšení funkcí tělesných orgánů.

* Před obědem ovlivňuje trávení a zdravou srdeční činnost.

* Odpoledne působí proti stresu, nervozitě, podrážděnosti, bolestem hlavy a poruchám spánku.

* Masírování bodu ve večerních hodinách ovlivňuje zlepšení metabolismu a tím i ke snížení hmotnosti přibližně 400-500 g za týden. Nedělejte to ovšem těsně před spaním! Mohli byste si přivodit nespavost. Pozor – večerní masírování se provádí PROTI směru hodinových ručiček.

klinický výzkum

Moderní klinický výzkum Zu San Li se ubíral dvěma směry. Jedním z nich je léčba bolesti břicha včetně křečí, obvykle vznikajících v oblasti žaludku, žlučníku, nebo ledviny. V tomto případě se ukázalo, že stimulace akupunkturního bodu má bezprostřední účinek (během několika sekund nebo minut) a pacienti často pocítí úlevu po jediné akupresurní terapií tohoto bodu.

Druhý směr klinického výzkumu se zabýval léčbou postižených imunitních funkcí, zejména nedostatkem leukocytů a zvyšováním hladiny imunoglobulinu. V tomto případě se stimulace Zu San Li vykonávala denně, obvykle po dobu 10 až 14 dny po sobě (opakovaně někdy po krátké přestávce několika dní). Jedna ze studií v sobě spojuje tyto dvě oblasti zájmu: léčba pacientů s rakovinou, kteří trpí bolestí břicha (pacienti s nádorovým onemocněním obvykle mají zhoršené imunitní funkce a to buď spontánně nebo v důsledku lékařské terapie). Výsledky? Velmi pozitivně. Nemluvě o úlevě pacientů s akutním zánětem slepého střeva a trpících pooperačními bolestmi.

Jak je to s dlouhověkostí?

Mluvili jsme už o tom, že čínská medicína považuje lidské tělo za energetický systém, který by měl být v dokonalé rovnováze, aby sloužil co nejdéle. Za 100% činnost orgánů odpovídá hlavně tok energie, kterou sice nevidíme, ale při jejím úbytku či špatnému nasměrování se můžeme cítit malátní a také onemocnět. Jelikož masáž Bodu dlouhověkosti není nic těžkého a zvládne to každý – vyzkoušejte. Vždyť jak se říká, za zkoušku nic nedáte.

Více zde: http://evoluce5d.webnode.cz/news/bod-dlouhovekosti-zu-san-li/