Bez pocitu nadřazenosti – aktivisté se na Václavském náměstí budou vypalovat žhavým železem

Na Václavském náměstí se v sobotu, 3.9.2016 v 15:00, sejdou aktivisté, kteří nesouhlasí s následky lidského pocitu nadřazeností. Jejich cílem je poukázat na utrpení, které je pácháno na miliardách nevinných tvorů, jejichž osudem je celoživotní utrpení v koncentračních táborech.

 

Cesta na smrt pro tyto tvory začíná degradováním na pouhé číslo. Bytost, která vnímá bolest, strach i radost, zpravidla vůbec netuší, zda se dožije dalšího rána. Řetězy, bolest, strach. To vše pouze pro lidský rozmar a byznys.

 

,,V dnešní době plné válek a nejistot stále zapomínáme, že i každý jeden z nás se svým chováním a způsobem života podílí na utrpení. Každý den činíme volby, které mají přímý dopad na ty, kteří se sami hájit nemohou. Ačkoliv většinová společnost zná živočišné produkty jen z pultů obchodů, málokdo už ví, jak obrovská mašinérie za tím vším stojí.’’ uvádí organizátoři akce.

 

Skupina aktivistů si zde nechá vypálit horkým železem číslo 269, aby tak vyjádřili celoživotní solidaritu se všemi utlačovanými tvory a zvěčnili svědectví jejich utrpení.

 

,,Doufáme, že tímto aktem probudíme v lidech empatii a zvýšíme povědomí o těch, jejichž výkřiky hrůzy a bolesti slyší jen ocelové tyče a krví zbarvené stěny jatek; o těch, jejichž zoufalství a osamělost je slyšet jen v klecích laboratoří; o těch, jejichž smutek a bezútěšnost zůstává nevyslyšena za zdmi zoologických zahrad a akvárií po celém světě. My máme možnost volby, stačí jen změnit svůj přístup. Stačí zbavit se pocitu nadřazenosti a jednat vědomě. Bolest je bolest, krev je krev, strach je strach.’’ dodává za hnutí 269Life  mluvčí Jakub Tadeáš Kucharič.

 

Celou akci pořádá mezinárodní hnutí 269Life, které vzniklo v roce 2012 v Izraeli a stalo se symbolem osvobození zvířat po celém světě. 269 je číslo jednoho z nekonečné řady zotročených hospodářských zvířat, která každý den žijí a umírají bez našeho vědomí.  Více informací na webu www.269.cz.