BEZ PENĚZ DO LESA NELEZ
Před pár dny jsme vás přednostně zapojili do výzvy Bez peněz do lesa nelez! s cílem nasbírat prvních 2 000 podpisů. Děkujeme všem, kdo se zapojili, ohlas byl enormní nejen u vás, ale i u veřejnosti – jen za první den jsme nasbírali 10 000 podpisů, dnes se blížíme k číslu 30 000.

Výzva pochopitelně neušla pozornosti médií, čelí ale i protiargumentům, dotazům – zkrátka vyvolali jsme širokou diskuzi, nastolili jsme politické téma. A o to v této fázi šlo.

Jsme přesvědčeni, že důvody k vyhlášení výzvy jsou oprávněné – jak vysvětlujeme například v rozhovoru pro DVTV.

A rádi bychom ve sběru pokračovali a výzvu šířili na Internetu či v papírové podobě přímo tam, kde může mít ohlas – ve výletních restauracích, bufetech, turistických chatách, na nádražích, zkrátka tam, odkud lidé vyráží do přírody. Tištěnou výzvu si můžete stáhnout a vyplněné archy posílat do hlavní kanceláře.

Chápeme také, že ne každému je problematika blízká a ne vždy máme všechny argumenty snadno po ruce. Proto jsme pro vás připravili krátké shrnutí problému, které vám ho pomůže veřejnosti vysvětlit. Zajímají-li vás další podrobnosti, můžete si prostudovat i rozsáhlejší materiál k tématu.

Dvou tisíc podpisů jsme dosáhli snadno, chceme však téma ve veřejné diskusi udržet, a proto potřebujeme sbírat dál. Dalším krokem bude po sběru určitého počtu podpisů (pravděpodobně 50 000) vyzvat ministra zemědělství Mariana Jurečku, iniciátora novely, ke společnému jednání. Ministr bude mít tendenci přes nejednoznačný postoj samotných myslivců tendenci se jimi ohánět. Je jich 90 tisíc a rádi bychom je v další fázi, nebude-li jednání s ministrem úspěšné, početně převýšili. Proto potřebujeme získat celkem sto tisíc podpisů.

Věříme, že s vaší pomocí to dokážeme a zbytečným zákazům pro vstup do volné přírody společně zabráníme.
Za PSZ zdraví Daniel Pitek a Matěj Stropnický

Zdroj: www.zeleni.cz