BALANCE RECOVERY – rozhovor s Wilri Waarlo
Rádi byste našli cestu k duševní, citové i fyzické rovnováze, ale bojíte se po ní vydat sami? Nebo jste právě uprostřed intenzivního hledání, které však stále nepřináší žádné konkrétní výsledky? Zkuste všechny strachy, pochybnosti a tápání svěřit do péče zkušeného průvodce – mistr transformace Wilri Waarlo vám díky své nekonečné empatii pomůže zbořit vše staré a nepotřebné a znovu v sobě objevit čirou radost ze života.

Na začátku března opět navštívíte Prahu a lidé tak budou mít šanci zúčastnit se vašeho intenzivního víkendového semináře Balance-Recovery Moments. Jak byste představil svou terapeutickou práci těm, kteří ji zatím neznají?

Každá akce je jiná stejně jako život sám, nejde ji dopředu naplánovat, prostě se přirozeně vyvíjí podle toho, co je zrovna potřeba. V zásadě máme během Balance-Recovery Moments jediný cíl – aby se lidé podívali pravdě do očí a přestali se schovávat sami před sebou a před svými pocity. V průběhu našeho setkání na vlastní kůži pochopíte, proč se chováte tak, jak se chováte a kam vás tato „strategie“ vede. Odžijete si potlačené emoce i křivdy, rozpustíte staré bloky a mylná přesvědčení. Možná se budete v danou chvíli hodně vztekat nebo plakat, ale na konci této očisty na vás čeká něco krásného: návrat k vaší podstatě, k pochopení toho, že bolest i radost bez sebe nemohou existovat a pokud potlačujete jednu, nikdy neucítíte ani tu druhou.

Během vašich akcí býváte k lidem často až syrově upřímný, co vás k tomu vede?

Proč se zdržovat zbytečnými řečmi, když je lepší zamířit rovnou do epicentra problému? Každý z účastníků dostane přesně to, co potřebuje, proto jsem k někomu nesmírně jemný a vlídný a jiného naopak nemilosrdně drtím. Některé pravdy se špatně poslouchají a hodně bolí, lidé mě za mou přímost často nesnášejí, ale jejich zloba většinou trvá jen určitou dobu – pak jim obvykle docvakne, co jsem jim chtěl sdělit, a pochopí, že všechno je tak, jak to je, a čím více se tomu budou bránit, tím méně radosti si do života pustí.

wilri2Když vás člověk sleduje v akci, je mu jasné, že přesně víte, co se v kom odehrává. Kdy přesně jste tento dar objevil?

Měl jsem ho už jako malé dítě. Pamatuji si, že jsem cítil, s čím se kdo potýká a jak daný problém vyřešit. Těch vjemů ale bylo tolik a byly pro mě natolik bolestivé, že jsem se vůči světu raději úplně uzavřel. Čím více jsem před těmito schopnostmi zavíral oči, tím hůře mi bylo. Model „zakuklení se“ a nenápadného přežívání vedl jen k prohlubujícím se depresím a úzkostem. Často se mi stávalo, že jsem třeba celé noci nespal a jen jsem si v hlavě přemílal: „Co se mnou bude?“ (Wilri se směje) Vedlo to až k bodu, kdy jsem chtěl spáchat sebevraždu, ale na poslední chvíli se ve mně něco vzbouřilo a já se rozhodl zůstat. Tehdy jsem potkal ženu, která měla stejně jako já dar extrémního vcítění a začala se mnou moje pocity rozplétat. Po čtvrté schůzce mi řekla: „Tak a teď jdi a dělej s lidmi to samé, co jsem s tebou dělala já.“ Poslechl jsem ji a již 24. rokem bourám staré a pomáhám na svět novému. Na osobní transformaci vlastně není vůbec nic složitého, jde jen o to, aby se lidé podívali pravdě do očí a nebáli se prožít to, co k nim přichází, ať už je to cokoliv.

Na co se mohou těšit účastníci, kteří mají odvahu podívat se pravdě do očí?

Bez zbytečných oklik a dlouhých řečí je dovedeme k tomu, aby se vědomě setkali s vlastními pocity a dlouho skrývanými bolestmi. Zblízka se podívají na svůj strach, nenávist, vztek nebo závislosti, přestanou je potlačovat a naopak je začnou plně přijímat. Ze strašáků, které do té doby zanášely jejich podvědomí a mnohdy vedly k různým nemocem, se tak stanou pomocníci. V tu chvíli zmizí všechen zbytečný strach, stud, úzkost a potlačení a na jejich místo se prodere touha žít tady a teď se vším, co to obnáší.

Wilri Waarlo (52)

  • Již 24 let pomáhá lidem s hlubokou osobní transformací. Své poslání objevil díky osobním problémům a úzkostným stavům, které se mu povedlo úspěšně vyřešit. Od té doby se věnuje jiným a vede je na cestě k uzdravení, kterou si sám prošel.
  • Studoval u mistrů východních i západních tradic, což postupně zformovalo jeho výjimečný a velmi přímý přístup. Ve své práci čerpá z těch nejznámějších náboženství a duchovních tradic, neboť věří, že všechny směřují k jednomu cíli a vše, co nás obklopuje, je Jedním.
  • Díky hluboké empatii dokáže přesně cítit to, co v daný moment prožíváte a provést vás širokou škálou pocitů, jejichž ventilací se otevírá prostor pro léčení.
  • Wilri aktuálně žije v Německu, ale své Balance-Recovery-Sebeléčivé víkendy pravidelně pořádá v řadě dalších zemí. Jeho pravou rukou je Jakub Endrýs, který během Wilriho seminářů překládá a asistuje.

Více o metodě se dočtete na:
balance-recovery.com/cz/o-nas

Rozhovor vedla Eva Karlasová