AKTIVISTÉ BUDOU OPĚT PROTESTOVAT PROTI DREZÚŘE ZVÍŘAT
PRAHA – V pátek 3. června 2016 se sejdou odpůrci cirkusů se zvířaty a vyjádří tak svůj nesouhlas s krutými praktikami používanými při jejich výcviku.

Protest začne v 16:30 na konečné metra B – Černý Most (OC Černý Most), před cirkusem Andres. Ten se do povědomí lidí dostal v loňském roce tím, že jeho zaměstnanci nabrali neútočícího psa vidlemi (http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/5765-pes-se-po-utoku-vidlemi-v-cirkusu-na-sibeniku-zotavuje-podle-majitelky-ma-ale-trauma). Aktivisté upozorňují, že zvířata musí podstupovat kruté praktiky svých drezérů a apelují na  české zákonodárce, aby se přidali k Rakousku, Norsku a dalším vyspělým státům, které již zákaz drezúry divokých zvířat do svých legislativ zahrnuly, a učinili tak přítrž tomuto zneužívání,  schovávajícího se za kulturní tradici minulých staletí.

 

Cirkusy ukazují dětem nepřirozené chování divokých zvířat, které je vyvoláno stresem a hrůzou z trestu ve zcela nepřirozených podmínkách, čímž v dětech budují lživý obraz skutečnosti. Podmínky pro přesuny divokých zvířat a jejich kočování z místa na místo jsou stresující. Kotce ve zvěřincích nemají dostatečný prostor, o transportních prostorech nemluvě. Divoká zvířata jsou vystavována permanentnímu stresu, který má za následek stereotypní chování zvířat,” odkazují organizátoři na text petice, která bude na místě k podpisu.

 

Pořadatelem je mezinárodní hnutí 269life, které vzniklo koncem roku 2012. Klade si za cíl upozorňovat na zenužívání zvířat chovaných pro lidskou potravu, módu i zábavu v dnešní společnosti a zasazuje se za jejich úplné osvobození.

web :               www.269.cz

                        www.269life.com

fb událost :     https://www.facebook.com/events/1550896675206826/

Více informací :

Jakub Tadeáš Kucharič tel. 731 311 870, e-mail free269cz@gmail.com